Не усі знають, що Вісла може бути хорошим байдарковим маршрутом.

Розмір і довжина річки з огляду на  безпеку виключають цю форму активного проведення часу. Проте для досвідченого байдарочника, який знаходиться в пошуку нових відчуттів, сплав по королеві річок може стати пригодою усього його життя. Проходження Вісли на байдарці зробив популярним польський полярник і мандрівник Марек Камински. Щороку сотні любителів плавають самостійно і в невеликих групах по цьому маршруту. Деякі, найнаполегливіші пробують її проплисти проти течії!

Рекомендована поморська ділянка Вісли починається в Гнівно і складає близько 62 км. Вона може стати самостійним байдарковим маршрутом(2 дні сплаву) або може стати продовженням сплаву по річці Вда, Брда або Вежиця. На маршруті, біля великих панорам долини і характерних, піщаних ділянок на річці, де мешкає безліч рідкісних птахів, найцікавішим об’єктом є Гнів з середньовічним замком, історичний Тчев і розташований на березі Ногата, Мальборк.

Цікаві також пам’ятки гідротехніки : комплекс шлюзів неподалік Бялой Гужі і штучна ділянка гирла – прокоп Вісли. Після проходження Пшегалино є можливість проплисти по Мертвій Віслі в центрі Ґданьська.

З принципів безпеки по Віслі слід плавати в групах, на байдарках пристосованих до відкритих водойм, з обов’язковим захисним спорядженням і зв’язком. При високому рівні води сплави слід відкласти.