Відкрите цієї весни бюро Ґданська у Львові допомагатиме українцям з навчанням, роботою і турподорожами у Поморському воєводстві. Про це повідомила координаторка регіонального бюро Ґданська і працедавців Помор’я у Львові Марина Пономаренко.

 

Бюро надаватиме інформацію за трьома напрямками – туризм, освіта та працевлаштування.

–  Наша організація – державна. І всі наші послуги є безкоштовними, – наголошує Марина Пономаренко. – Отож, звернувшись до регіонального бюро Ґданська і працедавців Помор’я, українці можуть самі спланувати свої туристичні поїздки. Ми порадимо готелі, хостели, розкажемо про всі атракції міста. Туристи можуть самі собі обрати, що їм найбільше пасує і сформувати свій пакет побажань.

Також охочим навчатися в Ґданську допоможуть обрати навчальний заклад та скоординують з особами, які нададуть більш вичерпну інформацію. Адже тут є шість державних і 9 приватних університетів. І можна отримати не просто інформацію, як вступити в ці навчальні заклади, але і контакти до осіб, які працюють у вищих навчальних закладах. Проте, звісно, найбільше питань стосуються працевлаштування. Тому в центрі зайнятості Ґданська навіть створили для цього спеціальний відділ, котрий складається з україномовних працівників, які спеціально вивчили українську мову, аби допомагати українцям у пошуку роботи.

– Я особисто читаю лекції на тему «Права і обов’язки іноземця за кордоном». Розповідаю, які потрібні дозволи, як їх можна отримати. Якщо ми на момент звернення особи не володіємо певною інформацією, то звертаємося до своїх колег в Польщі за допомогою. Ми – як міст між Ґданськом і Львовом. Ми допоможемо зав’язати контакти не тільки з владою, але й з малими та середніми підприємствами, чи медустановами – говорить пані Марина. – Наприклад, якщо лаборант, який навчався і працював в Україні, й хоче продовжувати працювати за тією ж спеціальністю у Польщі, то ми звернемося до медичної академії, дізнаємося, чи є потреба у спеціалісті такої кваліфікації та що йому потрібно, аби влаштуватися на роботу. Можливо, його можна перекваліфікувати. Але якщо  до нас звертається хірург з багатолітнім стажем, то його працевлаштувати важче. Адже його документи треба повністю нострифікувати, і він змушений буде досконало знати мову.

Водночас, за її словами, не завжди польський роботодавець вимагає досконале знання  польської мови, котрого вимагають від осіб, які мають намір навчатися. А щодо інших, то треба, принаймні мати дозвіл на працю та біометричний паспорт, за яким Польща дозволяє вам працювати на своїй території до 90 днів. А мовні курси – це вже за бажанням. Їх є доволі багато і вони безкоштовні або за символічну плату.

Найважливіше, що консультації і допомога з навчання чи працевлаштування в Ґданську, яку українцям надаватиме нещодавно  відкрите інформаційне бюро польського міста у Львові, матимуть офіційний статус. На них українці зможуть посилатися, як на юридичний документ, наголосила координатор бюро.

 

Ігор Галущак

Львів