Що нас, зазвичай, чекає на польському кордоні? Стояння в черзі, перевірка документів, огляд речей, стандартні питання : куди, навіщо. Перетин кордону, як правило, стомливий і займає немало часу.  Для людей, що уперше виїжджають за кордон цей процес ще і хвилюючий, вони переживають із приводу і без нього. Для того, щоб захистити себе від неприємностей і переживань слід чітко знати, що можна, а що не можна ввозити в ту або іншу державу.

Продукти

Усі країни Європейського союзу (в тому числі і Польща) з 2009 року затвердили список продуктів, заборонених до ввезення на свою територію. Серед них:

 

  • м’ясо і продукти, що містять м’ясо
  • молоко і продукти, що містять молоко
  • консерви
  • сало
  • ковбаса
  • йогурт
  • сир
  • шоколад.

Виключення: дитяче харчування, риба і морепродукти.

 

Коли Ви берете свою улюблену ковбасу або якісь інші харчі будьте готові до “лотереї”. Прикордонник або не зверне увагу і дозволить Вам провести продукти, а може змусити вас позбавитися від них. Проте, оскільки, негативних ситуацій з продуктами не траплялося, їх можна внести в категорію “умовно дозволені”.

Електроніка

Ноутбук, планшет, фотоапарат і тому подібне. Потрібно задекларувати ці речі, щоб уникнути подвійного оподаткування. А при купівлі чогось цінного в Польщі при поверненні додому Ви можете повернути собі 23% вартості.

Спиртне і тютюн

При в’їзді до Польщу люди не молодші 17 років можуть при собі мати:

 

1 літр алкогольних напоїв міцністю більше 22,3 відсотка;

2 літри алкогольних напоїв міцністю менше 22,3 відсотка;

40 сигарет або 50 грам тютюну.

Ціни на спиртне і тютюнові вироби в Польщі значно вище, чим в Україні. Не намагайтеся провезти більше дозволеного! Прикордонники стежать за товарами цих категорій дуже пильно.

Ліки

Дозволено провозити через кордон будь-які ліки в кількості достатній для однієї людини. Об’єктивно кажучи фраза дуже розмита і не дає повного розуміння про межі дозволеного.

 

Гроші

Гроші можна везти у будь-якій валюті, суму еквівалентну 10000 євро можна не декларувати.

Тварини

На територію Польщі дозволено ввезення 5 домашніх тварин. Тварина обов’язково повинна мати електронний ідентифікатор, довідку про стан здоров’я з відміткою про щеплення від сказу. Хазяїну доведеться заповнити декларацію із заявою про те, що тварина ввозиться тимчасово і буде вивезено назад. Документ буде затребуваний при зворотному вивезенні тварини.

Інше

Заборонено ввезення наркотиків, зброї і боєприпасів, пам’ятників старовини, тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення, а також отриманої з них продукції.

Підсумок
Знайте і наслідуйте букву закону і перетин кордону перетвориться на невимушене спілкування зприкордонниками з приємним хвилюванням від очікування відвідування іншої країни.