v-

За останніми даними відсоток безробіття в Польщі склав 6,6 % станом на листопад цього року, і це переконливий показник! Але нічого не лякає відчайдушних і прагнучих кращого життя громадян шукати своє щастя за горбом. Зважаючи на це все, щоб знайти хорошу роботу в Польщі потрібно докласти певних зусиль.

У цій статті ми постараємося максимально детально розписати як знайти роботу в Польщі українцям в 2018 році.

Як поїхати на роботу в Польщу

Перш ніж пакувати валізи і вирушати в Польщу на пошуки роботи варто пам’ятати, що в першу чергу працедавці віддають перевагу місцевим жителям і тільки потім розглядають кандидатури іммігрантів. Втім, така ситуація не лише в Польщі, але і в усіх розвинених країнах: спершу забезпечити роботою треба своїх громадян, а потім, у міру можливостей, іноземних. Відтак можна зробити висновок, що Ваше головне завдання, як претендента, переконати потенційного працедавця в тому, що Ви саме той єдиний і незамінний співробітник.

Втім, щоб було кого переконувати, спершу треба знайти відповідну вакансію, а краще декілька. Але про це детальніше ми поговоримо нижче.

Повернемося до переконання потенційного працедавця. Чому це так важливо? Та тому, що саме працедавець оформлятиме для Вас спеціальний дозвіл, який надає право на роботу, якщо у Вас, звичайно, немає карти поляка або інших документів для довготривалого перебування в Польщі.

Зверніть увагу, що деякі працедавці пропонують роботу з проживанням, проте цей момент треба уточнювати і обговорювати заздалегідь, бо інакше доведеться питанням оренди житла займатися самостійно.

Вакансії і зарплата в Польщі для українців

Із-за масового відтоку молоді, Польща особливо потребує фахівців різноманітної кваліфікації. Найбільш затребуваними в 2018 році за нашими прогнозами будуть:

 • Будівельники
 • Водії(міжнародні перевезення)
 • Офіціанти
 • Посудомийники
 • Продавці-консультанти
 • Швачки
 • Оператори виробництв
 • Пакувальні та інші працівники складів

З висококваліфікованих кадрів особливо затребувані програмісти і медики. Втім, першим, і в Україні живеться дуже навіть непогано.

Що стосується зарплат, то розраховувати на манну небесну не варто. Середня зарплата в Польщі за станом на 2017 рік складала приблизно 900 EUR. За українськими мірками гроші доволі хороші, проте життя в Польщі сильно відрізняється. По-перше, Вам необхідно сплатити податки. По-друге, оренду і комунальні послуги, які, власне, складуть доволі велику частину грошей. Ну і по-третє, проїзд, їжа і інші життєві радощі. Тому на ці витрати потрібно відрахувати близько 30 %, решта – все, що можна відкласти.

Якщо Ви дуже хочете переїхати в Польщу, щоб мати можливість подорожувати по країнах Шенгенської зони, тоді із зарплатою в 90 0EUR про це можете забути. Та й за працею не дуже то й варто розраховувати на тривалі мандрівки. Ну а якщо цілі інші, більш високі і довгострокові, тоді Ви напевно розумієте на що йдете і заради чого.

Де шукати роботу в Польщі
Є два принципово різних підходи до пошуку роботи в Польщі: самостійно без посередників або за допомогою спеціалізованих агентств.

Якщо Ви вирішили впоратися з усіма труднощами самостійно, тоді в допомогу Вам глобальна мережа і спеціалізовані польські сайти по пошуку роботи. Якщо на шляху пошуку роботи стає мовний бар’єр, тоді можна скористатися українськими порталами з пошуку праці чи дошками оголошень. Досить багато пропозицій роботи в Польщі є на сайті оголошень RIA.com

Якщо займатися самостійним пошуком не бажаєте, тоді можна вдатися до допомоги агентств, які підберуть для Вас відповідну вакансію і скерують Вас до працедавця. Крім того, агентство допоможе в оформленні документів і роз’яснить усі нюанси і «підводні камені» польського законодавства. Такі агентства працюють як на території України, так і Польщі. У яке краще звертатися? Питання украй складне, але одне можна сказати точно: щоб не потрапити в лапи шахраїв, завжди просіть показати ліцензії і документи, що надають агентству право займатися цією діяльністю. Послуги агентств в Україні зазвичай платні!

Робоча віза в Польщу для українців

Отже, коли відповідна вакансія знайдена і улагоджені усі питання з працедавцем, самий час зайнятися рутинним бюрократичним питанням. Спершу працедавець повинен оформити для Вас, як для іноземного громадянина, дозвіл на роботу. Оформлення дозволу займає приблизно 1 місяць (так зване «піврічне запрошення»). Коли документ готовий, починаються вже клопоти з боку претендента: оформлення візи категорії D. Для цього в консульський відділ польського посольства необхідно надати такі документи:

 • Паспорт
 • Візова анкета
 • Запрошення від польського працедавця
 • Медичний страховий поліс
 • Актуальні кольорові фото

Пам’ятайте, що національна польська віза надає Вам право перебувати в інших країнах Шенгенської зони не більше 90 днів в півріччі.