Якщо у Вас випала шанс на кілька днів поїхати на Мазовше, не полінуйтеся знайти серед щільної туристичної програми декілька годин, щоб заїхати в Козеніцьку Пущу. Цей унікальний лісовий масив псправедливо вважається одним з найкрасивіших на території всієї Речі Посполитої. Тут можна не тільки прогулятися під кронами вікових велетнів по зручних, протоптаних стежкамх, але й відвідати містечко, куди сам король Ягайло ходив пішки.

Крізь чарівні закутки Козеніцького лісу проходить трьохкілометрова туристична стежка «Королівські джерела». Ось туди то Ягайло і ходив пішки – водиці напитися. Працівники заповідника турбуються, щоб підтримувати стежку в належному стані, адже не кожному туристубуде довподоби переступати через повалені гілки да калюжі. Та й сама назва стежки зобов’язує – все ж таки королівська, як не як.

Неквапливо прогулюючись слідами славного Ягайла, вам доведеться кілометра півтора петляти уздовж звивистого русла річечки Загодзонки, яка за своєю формою аж надто нагадує повторювану незліченну кількість разів букву «зю». Розливи Загодзонки найкраще оглядати з верхівки оглядового башточки і спеціальних пірсів, спеціально споруджених для цієї благородної справи. Сама ж Королівська стежка складається з трьох частин, кожну з яких можна пройти окремо.

З спеціально обладнаного місця можна насолодитися спогляданням пернатих, яких в Пущі Козеніцькій водтьбся 218 видів. Найцікавіші з них – чорний лелека, підорлик малий, журавель і криклива качка.

На території заповідника є відведене місце для розкладання вогнизщ, приготування шашликів, яке, окрім того, обладнане спеціальними пристосуваннями для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Загальна місткість цього «табору» – 100 осіб, які з легкістю розміщуються в ажурних альтанках за дерев’яними столами.

Назва стежки виходить від, власне, назви джерела, з якого, згідно з легендою, пив сам Ягайло. Його королівська величність частенько гостював у розташованій неподалік Єдльні, а свої мисливські пристрасті задовольняв в Пущі Козеніцькій. За словами місцевих жителів, Королівське джерело має специфічні смакові якості і має мало не магічну силу.

Пуща Козеніцька розташована в 80-ти кілометрах від Варшави, біля траси № 737, яке веде від Радома до Козеніце.