Воєводство знаходиться в північно-західній частині Польщі, його північні кордони омиваються Балтійським морем, західним сусідом є Німеччина (185 км кордону). Тутешні землі відомі з давніх часів як місце перетину трьох культур: німецької, скандинавської та польської.

Населення воєводства – 1млн.729 тисяч, площа – 23 тисячі квадратних кілометрів, кількість повітів – 17, міст – 63, три міста на правах повіту (Щецин, Свіноуйсцю, Кошалін). Столиця воєводства – Щецин. В економіці до недавнього часу переважали суднобудівна і судноремонтна галузі народного господарства, морська індустрія із застосуванням високих технологій. Активно розвивається сільське господарство (більше половини території воєводства займають сільгоспугіддя). Перспективним напрямком є ??виробництво продуктів харчування.

Близькість моря, велика кількість води, величезні лісові масиви – всі ці фактори роблять воєводство привабливим для туристів. Старі ратуші, прекрасні костьоли, морські маяки, порти як магніт притягують людей небайдужих до краси, земних і морських просторів. До всього іншого слід додати, що 20 відсотків території воєводства складають національні парки (Дравенський національний парк і Волінський), заповідники, пам’ятники природи. Гостинність і відкритість – такі риси характеру властиві жителям цього регіону.

Щецин – один з найбільших портів на Балтиці, розташований на річці Одрі в 65 км від моря. Чверть площі міста займають парки. Одна з головних визначних пам’яток міста – замок поморських князів. Від цього замку прокладена дорога до парку Каспровича, її називають Золотий шлях. До набережної, практично в центрі міста, причалюють яхти і прогулянкові судна. Щецинська затока, низка  озер – привабливі як для яхтсменів і любителів водних видів спорту, так і для рибалок. Розвинений кінний спорт. Є спеціальні пропозиції для мисливців. Велика кількість гольф-полів – особливість даного регіону, що робить його популярним серед любителів цього виду спорту.

Красивим куточком воєводства є  старе місто Камінь Поморський, відокремлене від морського берега затокою. У місцевому костелі влітку традиційно проводяться Міжнародні концерти органної музики. Місто унікальне і тому, що його історія починається ще в античні часи, він згадується під ім’ям Ругіум. Сучасна назва міста походить від величезного каменю (окружність більше 20 метрів), який лежить в руслі річки Дзівна. У місті збереглося середньовічне планування, безліч цікавих пам’яток архітектури.

Перлиною Балтики називають Колобжег. Це місто є одночасно і портом, і дуже популярним курортом. Чого вартий один лише дванадцятикілометровий пляж! А чисте морське повітря, насичене іонами йоду, брому, гармонізують емоційні і фізіологічні процеси. Сюди приїжджають поправити здоров’я в численних санаторіях, що спеціалізуються на лікуванні хвороб дихальної системи, серцево-судинних захворювань, хвороб опорно-рухової системи, а також ендокринологічних і метаболічних захворювань.

Західнопоморське воєводство  пропонує різноманітні заходи, адресовані тим, хто цікавиться культурою взагалі, а музичним, художнім, театральним мистецтвом зокрема. Наприклад, масові концерти на відкритому повітрі. Найпопулярніші – під час знаменитого свята – Днів Моря в Щецині. А в Свіноуйсцю влітку проходить Театральний фестиваль студентської молоді. У місті Мендзиздроє любителі класичної музики можуть оцінити хоровий спів учасників Міжнародного фестивалю хористів, а шанувальники легкої  естрадної музик  цілком будуть задоволені, опинившись на Фестивалі зірок.

Великою популярністю користується ще один масове свято – Фестиваль вуличних артистів. В ті дні, коли він проходить, Щецинська вулиці перетворюються в театральні підмостки, а глядачі, переходячи від однієї імпровізованої сцени до іншої, мають можливість бути присутніми на численних виставах, які зливаються в один грандіозне свято. І для кіноманів знайдеться заняття: саме їм адресований відомий фестиваль Кіноліто. А ще є сенс побувати на Польсько-українсько-німецькому фестивалі «Сусіди».