Ельблонг – місто у Вармінсько-Мазурському воєводстві. У місті, яке є другим за величиною містом у воєводстві, мешкає близько 127 тисяч жителів. Площа міста складає 80 км. кв.  Ельблонг – це символ хорошої марки, яка асоціюється у поляків і жителів Європи з Ельблонгським  каналом, який було відновлено в 2014 році і його похилими ділянками, із Старим Містом, з туризмом, культурою. Історія міста розпочинається з 1237 року, а в 1246 році місто отримало міське право.

У Ельблонзі Ви зможете активно провести час, взявши участь в заходах, багатий вибір яких є в місті. Активний відпочинок в міському парку Бажантарня, міський басейн, льодовий каток, лижний підйомник, рейс на кораблі по Ельблонгському каналу , відвідування Старого міста, музею, а увечері участь в концертах в центрі міста.

Ельблонг – це місто концертів і музичних фестивалів, товариських танцювальних турнірів, спортивних подій, а також свята хліба, які періодично організовують з 2006 року біля Торгових воріт.

Околиці Ельблонга – це типова суміш: Ельблонгське узгір’я з одного боку, Віслянські Жулави  – з іншого, а також Ельблонгські Рачкі – западина, яка є найнижчою точкою Польщі і знаходиться на відмітці 1,8 м нижче рівня моря. З Ельблонга за 45 хвилин Ви доїдете до Вислінської коси на Балтійському морі, а за годину – до Троємяста.

Однією з головних туристичних пам’яток околиць Ельблонга є Ельблонгский канал (стара назва – Der Oberl?ndische Kanal). Це прекрасна пам’ятка, що представляє інтерес, як з технічної, так і з краєзнавчої точки зору, відомий також як Острудсько-Ельблонгский канал (чи Ельблонгсько-Острудьский).

Власне, Ельблонгский канал, що сполучає озеро Друзно з озером Шелонг, має загальну довжину 83,3 км, у тому числі 43,82 км припадає на штучний канал, a 39,48 км складають озера. Разом з відгалуженнями довжина усього водного шляху складає 144,3 км. Значна його частина проходить через мальовничі околиці. Цікавими елементами цього одного їх двох водних шляхів такого типу у світі являються 5 похилих ділянок, завдяки яким судно проходить майже 2 км по суші.

Це робиться для того, щоб здолати величезну різницю рівнів води, що становить майже 100 м на відрізку завдовжки 9,6 км. У світі побудовано тільки два канали, в яких використана система похилих ділянок. Ельблонгский канал є унікальним каналом світового значення, оскільки другий схожий водний шлях – канал Моріс (Нью Джерси, США) – довгий час не працює.

Слід зазначити той факт, що творець Ельблонгского каналу інженер Стинке застосував оригінальне технічне рішення, що відрізняється від рішення, застосованого при будівництві каналу Моріс.

Завдяки своєму унікальному гідротехнічному устаткуванню, канал в 1978 р. був визнаний пам’яткою матеріальної культури, предметом юридичного захисту.

Четверта похила ділянка, якщо плисти з боку Ельблонга, називається Конти. Різниця рівнів тут складає близько 18 м, a повна довжина похилої ділянки – 404 м (при різниці висот 18,88 м). Стільки метрів корабель проходить по суші – його тягнуть тросами по рейках.

Вже на рубежі XVIII і XIX вв. при дворі Фредеріка I і Фредеріка II міркували про можливість з’єднання по воді Східної Пруссії з Балтійським морем, що могло б бути економічно доцільно. Ідея створення каналу, який повинен був стати вигідним торговим шляхом і з’єднанням територій, що знаходяться біля озер (в глибині суші) з Балтійським морем, з’явилася набагато раніше. Слід пам’ятати, що ці території з часів II Торуньского світу до кінця XVIII ст. знаходилися на території т.з. Пруського герцогства, щобуло васалом Речі Посполитої. Проте в ті часи для реалізації проекту не знайшлося серйозного інвестора. Після розділів Речі Посполитої ці території відійшли до Прусії.

Історія Ельблонского каналу починається в 1825 році, коли жителі Ельблонга, що були депутатами Ландтагу Пруської провінції, підняли на засіданні питання про будівництво каналу на ділянці від озера Езерак до озера Друзно. Депутати вказали на велику економічну вигоду цій інвестиції.

Рішення про будівництво каналу, яке було прийнято не раніше 1837 року, було пов’язане з асигнуванням величезних засобів на будівництво і було прийнято з урахуванням визнання прусскою державою необхідності запуску цього водного шляху, враховуючи безперечну економічну вигоду. Приблизно в 1837-1840 роках у короля Пруссії Фредеріка Вільгельма III (правив в 1797-1840 роках) відбулася аудієнція. Це була нарада техніко-економічного характеру. Георг Якоб Стинке брав участь в ній в якості референта.

Президент Прусської провінції фон Шон, міністр королівства фон Хейдт, посадовці Земельного управління Прусської провінції Королівства, а також проектувальники, у тому числі Г.Я. Стинке, остаточно переконали короля в необхідності спорудження каналу, і король надав фінансування.

Збираючись в подорож по Ельблонгскому каналу, слід узяти з собою бінокль і фотоапарат. Ці території дуже цікаві не лише унікальними технічними спорудами самого каналу, але вони також славляться природними пам’ятками, a озеро Друзно, через яке проходить цей водний шлях, вважається однією з найбільших гніздових баз водоплавних птахів в Польщі. Тут можна зустріти майже 200 видів птахів, а околиці є місцем “паломництва” орнітологів з усієї Європи