Колективом порталу «Віртуальна Польща» буде готуватися  інформаційний електронний ресурс  «Польська  спадщина на Україні». Ядром ресурсу буде сайт, який має стати з одного боку інтерактивною мапою польської спадщини, а з іншого –  платформою для розміщення публікацій і документів, що мають відношення до проживання польського етносу на теренах України та спільної українсько-польської історії.

 

Старт проекту: 2017 рік

Етапи втілення проекту:

На першому етапі втілення прооекту передбачається створення електронної карти польської сакральної спадщини. На мапу буде нанесено, як існуючі зараз костели, так і втрачені об’єкти в різні періоди історії. Кожен об’єкт буде мати відповідне інформаційне забезпечення (опис, світлини, відео, посилання на джерела, тощо).

На цьому етапі робота буде проводитися по таких  складових:

– формування бази даних польської сакральної спадщини;

– збір матеріалів і джерел про конкретні об’єкти;

– написання інформаційних карток на об’єкти;

– нанесення об’єктів на мапу.

На наступних етапах заплановано нанести на карту польські цвинтарі з детальним анотованим переліком найважливіших поховань, об’єкти, що мають відношення до видатних поляків на Україні, тошо.

 

Мета проекту:

– донести українському середовищу інформацію про  поляків, як етнічну спільноту українського суспільства;

– привернути увагу громадськості до стану об’єктів, яке є надбанням національної і світової культури та історії;

– поглибити українсько-польську співпрацю.

 

Співпраця та учасники:

Портал «Віртуальна Польща» відкритий до співпраці. Будемо вдячні за надану інформацію, світлини, документи, тощо.  До проекту може долучитися кожен охочий.

 

Контакти:

+380989465975, +380937600071

plua.info@gmail.com