Залізничне “серце” Варшави і Польщі. Вокзал побудований за проектом Арсеніуша Романовича та Петра Шиманюка. Був зданий в експлуатацію в 1975 році і дуже скоро став одним із символів Варшави, а також чудовим взірцем архітектури модернізму. В даний час вокзал надихає графіків, дизайнерів і художників.

Будівля вокзалу являє собою величезну конструкцію, кубатурою 599996 метрів кубічних. У Головному залі вокзалу проводилися  аукціони, колективні читання книг та виставки Grand Press Photo. Гості відвідували його під час “Ночі в музеї”. Після завершеного в 2010 році ремонту вокзад зустрів своїх пасажирів зустрів сучасною системою інформації, просторими торговими рядами і елегантними приміщеннями, в яких надаються різні види послуг.

Вокзал розташований в  центрі міста, на перехресті Алей Єрусалимських і Алеї Яна Павла II . Поблизу знаходяться станція метро Центр, приміський вокзал станції Варшава Середмістя, а також численні трамвайні і автобусні зупинки, завдяки чому, вокзал є дуже зручним транспортним вузлом. Вже в самій будівлі вокзалу пропонується широкий асортимент товарів і послуг, крім того, він розташований поруч із Торговим центром “Золоті тераси”. Неподалік від вокзалу знаходяться готелі, ресторани, кав’ярні.

Громадський транспорт:
Зупинки, з яких автобуси і трамваї прямують в більшість районів Варшави, розташовані на Алеях Єрусалимських і на Алеї Яна Павла II

Таксі:
Стоянки таксі знаходяться біля входу в Головний зал вокзалу з боку Алей Єрусалимських  і з боку Торгового центру “Золоті тераси”.

Wi-Fi:
На території вокзалу діє безкоштовний Wi-Fi.

Каси:
Залізничні каси знаходяться на рівні Головного залу і на рівні -1 та в торгових галереях вокзалу. У Головному залі розташовані каси ПКП Інтерсіті (ПКП Інтерсіті), що працюють цілодобово. У східній галереї знаходяться каси ПКП Інтерсіті, що працюють цілодобово. У центральній галереї розташовані каси Регіональних перевезень, що працюють цілодобово. У північній галереї знаходяться каси ПКП Інтерсіті, що працюють з 7:00 до 20:00. Довідкова  вокзалу знаходиться на рівні Головного залу, вікна 1 і 2 і працює цілодобово. Центр обслуговування клієнтів ПКП Інтерсіті знаходиться на рівні Головного залу і працює з 9:00 до 20:30. Новий офіс вокзалу розташований на рівні Головного залу, поруч з Центром обслуговування клієнтів ПКП Інтерсіті, і працює з понеділка по п’ятницю з 7:00 до 21:00. Пункт обробки залізничних посилок знаходиться в центральній галереї, навпроти входу в Головний зал, і працює цілодобово. Камера схову знаходиться в центральній галереї і працює цілодобово. Квиткові автомати ПКП Інтерсіті знаходяться на рівні торгових галерей та Головного залу.

Бюро:
Новий офіс вокзалу – Головний зал, тел: (+48 22) 474 40 86 , працює з понеділка по п’ятницю з 7:00 до 21:00


Камера схову багажу:
Багажні камери знаходяться в північній галереї, за торговими точками і пунктами обслуговування,  доступні цілодобово.


Послуги на вокзалі:
Кав’ярні, кафе-кондитерські, магазини продовольчих товарів, салат-бари, сендвіч-бари та інші заклади, преса, книги, косметичні товари, галантерея, аксесуари, хобі, аптека, пункт обміну валют, туристичне бюро, квітковий магазин, фотограф, інтернет-кафе.

Туалети:
Цілодобові туалети знаходяться в південній галереї і зовні Головного залу, біля касового вікна 16, решта туалетів відкрита з 6:00 до 22:00, оплата 2 злоті.


Проїзд на вокзал і його доступність:
У районі залізничного вокзалу Варшава-Центральна без  проблем можна переміщатися між будівлею вокзалу та пішохідними наземними комунікаційними шляхами вздовж вул. Емілії Платер і ал. Яна Павла II, в бік вул. Свєнтокшиської. Можна скористатися пішохідним переходом через вул. Емілії Платер, що розташований на рівні Конгрес-залу Палацу культури та науки. Найзручніший вхід в Головний зал знаходиться з боку Торгового центру “Золоті тераси”.