Протягом століть Ринкова площа була головним торговим та адміністративним центром Кракова. Зараз навколо цієї найбільшої середньовічної площі в Європі вирує культурне життя життя, а сам Ринок це чудове  місце для організації ярмарок,  а також різних фестивалів та концертів.Ринкова площа є однією з найбільших  в Європі, її розміри 200 х 200 м. Вона була закладена в 1257 році, коли  Краків отримав локацію на магдебурзьке право. Спочатку Ринок служив для потреб міської торгівлі, з плином часу на нього перейшли адміністративнч функції, на ньому також  виконували смертні вироки. Веь обшар Ринку був поділений на різні торгові місця, або на так звані ярмарки: соляний, вугільний, курячий, олов’яний  і єврейський. Незабаром після отримання локації, на осі  північ-південт  були розташовані Сукєнніце, подвійний ряд торгових яток, які з часом стали однією будівлею, накритою дахом. Після пожежі в середині XVI століття Сукєнніце були перебудовані в стилі ренесансу. Новий, двоповерховий будинок  був увінчаний красивим аттиком, прикрашеним маскаронами і лоджіями з північого і південного боків. Сучасного вигляду будівля набула в  70-х роках ХІХ ст. Тоді головний архітектор Томас Прилінський при допомозі Яна Матейки  побудував красиві виступи на осі схід-захід та арочні аркади вздовж довших сторін будівлі, а поверх Сукєнніц переробив на виставкову залу Національного музею.
 
Основною адміністративною будівлею на ринку була ратуша . Будівля стояла тут, ймовірно, ще в XIII і XIV століттях. Протягом наступного століття була розбудована. На початку ХІХ століття у зв’язку з кпоганим технічним станом ратушу з шпихліром було знесено.  Від  руйнування було врятовано вежу ратуші, яка була досконалою домінантою до бань базиліки Святої Марії, розташованої в північно-східному куті Ринку. Заслуговує увагу в першу чергу  вхід до вежі, біля якого стоїть пара красивих левів ХІХ століття. У східному куті  Ринку стоїть костел св. Войцеха, побудований, ймовірно, ще до заснування міста. За повідомленнями Яна Длугоша храм постав на місці, де проповідував сам Св. Войцех. На ціій же стороні розташований також пам’ятник Адаму Міцкевичу, відкритий в 1898 році. Ймовірно, що вже в епоху Середновіччя площа була оточена розкішними палацами і будинками. Сьогодні найбільш відомими є  Палац під Криштофорим (резиденція Історичного музею Кракова), сіра кам’яниці, Палац під Баранами (будинок відомої пивниці під Баранами) і Кам’яниця Гетьманська.
 
Краківський Ринок  протягом сторіч був свідком багатьох важливих історичних подій. Саме тут, в 1525 року герцог Альбрехт Гогенцоллерн  віддав данину королю Сигізмунду І Старому, і Тадеуш Костюшко звідси почав повстання в 1794 році. Сьогодні Ринок місце проведення великих концертів і культурних заходів у місті. Тут щороку відбувається фінал Великого Оркестру Святкової Допомоги, Міжнародний фестиваль вуличних театрів, наворічна забава, краківське ювеналє та визначення стрілецького короля. На Ринку також відбуваються знамениті різдвяні та великодні ярмарки.