Поряд з найпопулярнішою кондитерською міста Устка, яка працює ось вже сім десятиліть, розташований один з найвідоміших музеїв Помор’я – Музей хліба. Взагалі-то, його повна назва звучить як: Музей хлібобулочних і кондитерських виробів. Належить він знаменитим місцевим пекарям Євгеніушу і Адаму Бжуска. Саме вони володіють кондитерською по сусідству і вважаються відомими колекціонерами.

У Музеї, відкритому 18 квітня 1998 року, представлено близько 2 тисяч експонатів, що розповідають про історію і розвиток пекарної справи на території Устки і усього Помор’я. Тут можна побачити старовинні книги з рецептами, написані від руки, древні пристосування, що використалися хазяйками на кухні, про призначення яких знають тільки історики і брати-пекарі – власники музею. Вони із задоволенням проводять екскурсії по своєму музею, розповідаючи про найцікавіші експонати.

Найціннішим експонатом музею вважається прадавній стіл для створення пряників. У скляних вітринах зберігаються супутні основній темі музею матеріали: марки і листівки із зображенням хліба і пекарів, керамічні картини, а також устаткування для виробництва різних кондитерських виробів: вафельниці, датовані початком XX століття, вінчики різних конструкцій для тортів, форми для печива з найбільщ екзотичних матеріалів.

Гордістю музею є старовинний холодильник, який не вимагає підключення до електричної мережі, і довоєнний цукерковий автомат.

Щоб потрапити на одну з таких пізнавальних екскурсій, треба заздалегідь записатися по телефону.

Спеціальні пропозиції

Для відвідування музею необхідний попередній запис.