Батарея Блюхера – одне з військових оборонних укріплень. Воно було побудоване  перед Другою світовою війною німецькими солдатами для оборони місцевого порту.

У 1939 році гітлерівська Німеччина побоювалася висадки десанта на балтійських берегах біля Устки. Тут вже було розміщено декілька батарей, які могли вести прицільний вогонь по супротивникові. Але вимагалося знайти вигідне з топографічної точки зору місце для потужнішого укріплення, яке б складалося з декількох батарей, сполучених підземними коридорами для переміщення між цими знаряддями солдатів.

Таке місце було знайдене, воно розташовується на сучасному західному пляжі Устки і називається на честь переможця Ватерлоо, фельдмаршала Пруссі їГебхарда фон Блюхера. Батарея Блюхера передбачала злагоджену роботу п’яти солдатів.

У 2011 році  покинутий у балтійських дюнах таємний військовий об’єкт відремонтували і відкрили для відвідувань. Екскурсії тут проводять гіди, одягнені в історичну форму. Поряд з німецькими бункерами влаштовано стрільбище, мішені  якого можна уразити з лука або рушниці. По сусідству є територія для гри в пейнтбол.

З недавніх пір до бункера Блюхера можна під’їхати на автомобілі часів Другої світової війни.

,