Палац культури і науки був побудований в 1952-1955 рр. Це був «дар радянського народу польському», ідея якого належала самому Йосипу Сталіну. Автором проекту був Лев Руднєв. Палац є найвищою будівлею в Польщі. Його висота – 237 м (42 поверхи), а кубатура складає 817000 метрів квадратних. Там знаходиться близько 3000 приміщень, в яких розташовуються компанії та установи, а також Польська академія наук. Крім цього, в палаці знаходиться пошта, кінотеатр, музеї, бібліотеки і театри.
Палац є одним з найбільших об’єктів для проведення конгресів у Варшаві. У його залах можуть зручно розміститися більше 4500 учасників. Щорічно в конференц-залах палацу проходить кілька десятків конгресів та навчань.
Розташовані в палаці концертний зал і зал для конгресів – це, безсумнівно, одні з найважливіших концертних залів в Польщі. Зал для конгресів зручний для проведення масштабних імпрез. Там може розміститися аж до 2880 чоловік, а концертний зал, що вміщає 550 чоловік, в даний час є одним з найкращих в країні, з погляду новітнього технічного оснащення. У залі для конгресів виступали такі артисти, як Марлен Дітріх, «Прокол Харум», Брюс Спрінгстін, Цезарія Евора, «Роллінг Стоунз», Вуді Аллен з гуртом і багато інших співаків світового масштабу. Вже багато років тут відбуваються джазові концерти, які залучають широкі кола  шанувальників музики.
Привабливим для туристів та мешканців столиці є оглядовий майданчик «тридцятка», що знаходиться на 30-тому поверсі палацу (на висоті 114 м), звідки можна милуватися дивовижним виглядом Варшави. У новорічну ніч 2000 року на верхівці Палацу культури був встановлений другий за розміром в Європі годинник. Його чотири циферблата мають діаметр по 6 метрів. Крім цього, баштовий годинник Палацу культури і науки розташовані вище всіх інших у світі.
Для організованих груп туристів  існує можливість відвідування інтер’єрів палацу.