Рано чи пізно, але всі іноземці стикаються з необхідністю вказати свій номер PESEL.

Потрібен він при відкритті банківського рахунку, рекрутації у ВНЗ, виклику швидкої допомоги або поїздці до лікарні. Що ж таке PESEL, як його отримати іноземцю та де він може знадобитися?

 

Що таке PESEL?
PESEL
– це такий польський ідентифікаційний номер особи (аналог нашого ідентифікаційного коду), що складається з 11 цифр.

Цей код часто потрібен в різних ситуаціях, а його відсутність викликає безліч проблем. У лікарні, наприклад, при відсутності цього номера можуть  навіть відмовити в огляді.

Як отримати іноземцю PESEL?
Для того щоб отримати номер соціального страхування, ви повинні  тимчасово або постійно бути прописані на території Республіки Польща. Простіше кажучи – повинні мати реєстрацію.

В принципі, реєстрація – це основна умова для отримання соціального забезпечення. До 1 березня 2015 під час процедури оформлення прописки, вам одночасно розпочинали процедуру присвоєння цього номера. 1 березня З 2015 року відбулися зміни у процедурі отримання PESEL.

Зміни в отриманні номера від соціального забезпечення 1 березня 2015
Тепер для того, що б отримати PESEL Вам, після отримання прописки, потрібно звернутися в місцеву управу  і заповнитианкету  на його присвоєння. Бланк анкети можна взяти в тій такі управі або ж заповнити та роздрукувати формуляр онлайн:
Анкета на отримання PESEL

Після заповнення анкету потрібно буде роздрукувати і принести в місцеву управу. Протягом тижня Вам буде присвоєно PESEL.

Отримання PESEL
Для того, щоб отримати PASEL, Ви повинні  тимчасово або постійно бути прописані на території Республіки Польща.

А якщо прописки немає?

Про деталі, що робити в такій ситуації ми подготовимо найближчим часом докладну інформацію. Слідкуйте за нашими публікаціями