Вища освіта є однією з сфер громадського життя Польщі, що найдинамічніше розвиваються. За останні двадцять років система освіти зазнала низки якісних змін, що дозволило вищій освіті в Польщі стати доступнішою як для жителів Євросоюзу, так і для студентів з інших країн.

Зараз  навчання в Польщі представлене 470 ВНЗ, з яких 338 приватні. У цих університетах здобувають освіту майже два мільйони студентів. Навчання в Польщі має  один з найвищих показників у світі по кількості студентів, і перше місце по кількості вищих учбових закладів в Європі.

В останні два десятиліття кількість  студентів в Польщі збільшился з 403 тисяч(у 1990/1991 навчальному році) до 1930 тисяч (у 2007/2008 навчальному році), що підтверджує ефективність проведених урядом освітніх реформ.

Польські університети навчають студентів на більш, ніж двохстах факультетах, у тому числі на унікальних макро-спеціальностях, таких як лінгвістика в менеджменті або психологія в управлінні бізнесом.

Величезна кількість студентів навчається на економічних і адміністративних спеціальностях – 23 %, на соціальних – 13,9%, на педагогічних – 12 %,  в сфері гуманітарних наук – 8,8%, техника і технології – 6,8%, медицина – 5,8%, інформаційні  технології – 4,9%, юридичні  спеціальності – 3,1№ і охорона довкілля – 1,4%. Це все робить навчання в Польщі дуже привабливим.

Польські університети так само славляться величезною кількістю іноземних студентів і студентів по обміну(програма ERASMUS), причому не лише з країн Євросоюзу, але й з віддалених держав.

Що ж робить навчання в Польщі таким привабливим для іноземних студентів? І що робить польські університети ідеальними для українських  студентів?

По-перше, це дуже приваблива ціна. Навчання в Польщі за своєю вартістю набагато нижче, ніж на аналогічних програмах в інших ВНЗ Європи.

По-друге, в Польщі витрати на проживання, харчування  і транспорт  відрізняються, навіть,  від українських,  вони  набагато нижче,  чим у Великобританії, Німеччині, Австрії і інших країнах Європи.

По-третє, поступати у вищі учбові заклади Польщі можна відразу після закінчення середньої школи в Українії. Для вступу до університетів деяких інших країнах Європи через різницю в системі освіти українських  студентам необхідно бути на першому або другому курсі українського ВНЗ.

Інші переваги польської вищої освіти і проживання в Польщі – це можливість легального заробітку в період навчання, після закінчення навчання студенти мають  можливість укласти робочий контракт з фірмами Європи, існує можливість проходження практики і стажування під час навчання у ВНЗ (у тому числі за межами Польщі), після отримання диплому, іноземні студенти мають право працювати в Польщі без дозволу на роботу.

Якщо говорити про соціальні аспекти життя в Польщі, то близькість культури і мови дозволяє студентам легко адаптуватися і вільно спілкуватися з однолітками.

Крім того, Польща знаходиться в самому центрі Європи, студенти польських ВНЗ  отримують Шенгенську візу, тобто можливість безперешкодно відвідувати усі країни Шенгенської угоди.

Навчання в Польщі хороше тим, що дипломи ВНЗ автоматично визнаються в усіх країнах Європи, при цьому додаткове підтвердження не потрібно, а сама система освіти в країні функціонує за загальноєвропейською схемою.

Також освіта в Польщі відповідає Міжнародним нормам класифікації освіти(ISCED).