Рух на східно-польському кордоні зростає. Все більше українців мігрують з Польщі до Західної Європи. Варто зауважити, що ця мандрівка відбувається за допомогою залізниці.  PKP Intercity планує запустити новий маршрут між Сходом і Заходом. Цього року заплановано відкриття такого з  Перемишля до Берліна.
Маршрути з Україною себе виправдовують. Потяги з Перемишля до Львова та Києва приваблюють кожен рік все більше і більше пасажирів.

“За перші п’ять місяців у нас так багато пасажирів, як за минулий рік і, навіть, тоді це було дворазове збільшення числа подорожуючих”, – пояснив Марек Хранюк, президент PKP Intercity під час конференції з розвитку залізниць в Польщі і Східній Європі. “Зрозуміло, що ми вже спостерігаємо збільшення кількості пасажирів у напрямку зі Сходу”, – додав він.

Однак компанія не має наміру зупинятися і планує використати цю тенденцію, щоб запропонувати українським пасажирам чергову пропозицію.

“Ми погоджуємося з українськими та німецькими сторонами стосовно сполучення Перемишля через Зєльону Ґуру з Берліном”, – наголосив Хранюк під час конференції. “Поїзд називається “Метрополь”. Це будуть причіпні  вагони, які потім  у Вроцлаві будуть перечіплюватися до потяга, що прямує до Берліна. Це забезпечить сполучення за напрямком Схід-Захід”, – підкреслив Хранюк.

Президент компанії підкреслює, що спільні дії  спрямовані на пошук нових клієнтів, він також вказав на проблеми на східному кордоні: “ На жаль, поїзди затримуються,  а ми повинні чекати, скільки митне оформлення триває. Ми намагаємося підтримувати працівників в цій галузі. На даний час прикордонники прибувають на поїзди раніше, щоб скоротити митне оформлення”, – пояснив президент PKP Intitercy.

Зростаюча кількість мандрівників з Сходу також є підставою для обговорення того, коли PKP Intercity вирішить запустити поїзди до України, оскільки в нас інша ширина колії. “Тут необхідна сучасна система заміни, яка може бути реалізована за короткий час, що полегшить введення в експлуатацію поїздів. Так є, наприклад, в системі Talgo, де поїзди з Москви в Бресті протягом декількох хвилин перелаштовуються до польської ширини колії. Це лише справа часу”, – сказав Хранюк.