Ринок нерухомості в Польщі один з найбільш стабільних і перспективних в Європі.  2017 рік став роком рекордним за обсягами продажу житлової нерухомості в Польщі. За підсумками першого кварталу 2018 року спаду активності на ринку нерухомості не спостерігався. Попит з боку іноземців з кожним роком стає все вище.

За статистичними даними серед іноземних покупців лідирують українці, потім німці, далі йдуть австрійці, швейцари, білоруси, росіяни, і т.д. Тільки в 2017 році іноземці (фізичні та юридичні особи) придбали в Польщі близько 650 тисяч квадратних метрів житла.

Розглянемо найпопулярніший варіант дрібних інвестицій, таких як придбання житла з подальшою її орендою. Якщо провести порівняльний аналіз Польщі з іншими країнами ЄС, то можна побачити, що найвищі орендні ставки в Європі в Люксембурзі, Нідерландах, Франції. У цих країнах вартість оренди нерухомості становить 20 євро за квадратний метр. Найнижчі ставки – в Чехії, Румунії, Литві, де вартість оренди квартири починається від 6 євро за квадратний метр.

У Варшаві вартість кв. метра оренди квартири становить близько 12 євро / кв.м., в інших польських містах – Вроцлаві, Кракові, Гданську близько 9 євро / кв.м., а в Лодзі –  6, 5 євро / кв.м.

Інакше виглядає ситуація, якщо простежити відношення вартості квадратного метра місячної орендної ставки до ціни, за якою об’єкт виставлений на продаж. Беручи до уваги тільки цей параметр, найнижчи прибуток з оренди квадратного метра купленого житла буде в Австрії, Чехії, Німеччини та Швейцарії, там вона нижче 0.3%. Найвигідніше виглядає інвестиція в Нідерландах, більш 0.9%. Польща серед цих країн виглядає інвестиційно – привабливою, з можливим поверненням коштів на рівні 0,6%.

Для великих і середніх інвесторів найбільший інтерес представляє готельний бізнес. Великі інвестори купують готові готелі, земельні ділянки біля Балтійського моря під будівництво готелів і спа-центрів. Середні інвестори вважають за краще купувати квартири великих площ в центрі міст, переобладнавши їх під готелі та хостели. Тому добре підібрана інвестиція завжди себе виправдає.

На фактичну рентабельність від інвестицій в польську нерухомість мають вплив багато чинників, такі як оподаткування, страхування, вартість кредиту, попит.

Однак дивлячись з перспективи європейця, інвестиції в Польщі, найбільш привабливо виглядають у Варшаві, Кракові, Гданську та Вроцлаві.

Уподобання інвесторів діляться на декілька категорій. Серед українців в основному трудові мігранти, які приїхали до Польщі в пошуках кращого життя, і багато тут дійсно його знаходять. Мігранти з України практично рівномірно розподілені по всій території Польщі, оскільки основна їх частина знаходить собі роботу, якої в Польщі досить багато. Німці купують нерухомості в основному в Познані, оскільки місто розташоване близько до німецького кордону, і в Варшаві, оскільки це столиця, і найбільший бізнес зосереджений саме в ній.

Росіяни також купують нерухомість в Польщі, але частіше за все з метою інвестицій, починаючи від малих вкладень-квартири під оренду або ремонт з наступним продажем, до великих готелів.

Вибір способу інвестування залежить від кількості коштів, періоду, на який покупець бажає вкласти і окупити кошти. Багато хто купує нерухомість з метою подальшої здачі в оренду, і передачею керуючим компаніям, які контролюють і керують усім технічним і фінансовим процесом оренди, чи то звичайна квартира, чи готель на узбережжі моря.

Наскільки безпечні для іноземців угоди з нерухомістю в Польщі? Чи існують в Польщі закони, що захищають права іноземців в цій сфері? Які ризики існують для іноземців, що купують нерухомість в Польщі?


Польща дуже доброзичлива і миролюбна країна, з дуже працьовитими громадянами. У бізнесі тут немає розділень за національностями, тому  не можна говорити про безпеку угод для окремо взятих категорій.

Права іноземців на нерухомість тут такі ж, як і місцевих громадян. Головне правильно пройти процедуру оформлення угоди, а вже набуваючи власність, іноземець набуває такі ж права і обов’язки.

При придбанні об’єктів нерухомості, які не потребують спеціальних дозволів (квартири) процедура швидка, у випадках покупки будинку, земельної ділянки, комерційної нерухомості-триваліша. Загальних термінів не існує, оскільки вони багато в чому залежать від способів фінансування покупки і інших чинників.

Ціни на нерухомість багато в чому регулюються попитом, а  якщо є попит – купівельна спроможність населення зростає, завдяки чому ринок активний. Дуже затребувані квартири невеликої площі в центрі міст, які купує молодь в якості свого першого житла. Відповідно ціни на них завжди вище ринкових.

На ринок нерухомості будь-якої країни величезний вплив має рівень життя населення і перспективи розвитку держави. Рекордно низький рівень безробіття в Польщі, постійно зростаючі зарплати жителів і низькі процентні ставки по іпотечних кредитах, вплинули на те, що жителі не побоюються брати на себе довгострокові зобов’язання, такі, як іпотечний кредит.

На ринок нерухомості також потрапляють кошти з банківських вкладів і депозитів громадян. Збільшується трудова міграція іноземців з найближчих сусідніх країн до Польщі. Все це спровокувало збільшення активності на ринку нерухомості Польщі в останні кілька років.

Найдорожче житло знаходиться у Варшаві. Потім слідує Краків, третє місце ділять між собою Вроцлав і Гданськ, потім Познань. Найдешевше житло розташоване в місті Лодзь. Хоча, на думку багатьох експертів, близькість цього міста до Варшави, інтенсивний розвиток промисловості, здатні вплинути на зростання цін на нерухомість в Лодзі в найближчі кілька років.

Відповідно до польського законодавства, придбання комерційної нерухомості та нерухомості пов’язаної з земельними ділянками (в тому числі житлових будинків) іноземними громадянами вимагає спеціального дозволу.

Квартири ж купуються на загальних підставах і не вимагається ніяких дозволів. Процедура оформлення залежить від правової форми нерухомості, фінансових умов її придбання, і в кожному випадку вона індивідуальна. Обов’язкова нотаріальна реєстрація угоди.

Як і в будь-якій країні, в Польщі існують свої особливості при оформленні переходу права власності на нерухомість.

Дуже часто при попередній перевірці нерухомості і підготовці її до продажу ми стикаємося з низкою нюансів, які доводиться вирішувати (наприклад, колишній власник забув зареєструвати будь-який документ кілька років тому, дуже часто знаходимо помилки в документах, які колись були допущені працівниками різних адміністрацій, і багато іншого).


Грамотне складання агентом попереднього договору, основного договору, що включає всі найдрібніші нюанси угоди, з урахуванням законодавства країни гарантують високий рівень проведення операції та її безпеку.


У той же час деякі деталі, які не помітні звичайному польському покупцеві, не кажучи вже про іноземців, можуть спричинити за собою безліч негативних наслідків, яких при співробітництві з професійним агентом з нерухомості вдається уникнути.

Для більш докладною консультацією з питань придбання житла в Польщі звертайтеся до наших консультантів.

+380989465975