Польські навчальні заклади охоче приймають абітурієнтів зі Східної Європи, пропонуючи їм високий рівень вищої освіти і допомогу висококваліфікованих викладачів. Чому все більше іноземних студентів роблять  зрозумілий й цілком  виправданий вибір приїхати за освітою саме в Польщу, ми докладно розповімо в даній статті.

* Традиції

Польські університетські традиції є одними з найстаріших у Європі. У 1364 році король Казимир Великий заснував Академію Краківську, відому сьогодні як Ягелонський Університет. Цей університет, створений за зразком академій в Болоньї та Падуї, є одним з найстаріших серед навчальних закладів у світі. Університет став другим, після Празького, заснованим в Центральній Європі. Приблизно через два століття потому, в 1579 році, король Стефан Баторій перетворив існуючий у Вільно єзуїтський колегіум в Вільненську Академію , а в 1661 році король Польщі Ян Казимир перетворив колегію єзуїтів, функціонуючу у Львові, в Львівську Академію. Таким чином, вже в кінці XVII століття в Європі існували три потужні навчальні заклади, в яких навчалися місцеві та іноземні студенти.

* Сучасність

Польська система вищої освіти постійно вдосконалюється і розвивається. Польща займає четверте місце в Європі (після Великобританії, Німеччини та Франції) за кількістю студентів у вузах: загальна кількість студентів, що навчаються більш ніж в 400 вищих навчальних закладах, становить майже 2 мільйони осіб. Щороку в Польщі майже півмільйона абітурієнтів переступають пороги вузів і переходять у категорію студентів. Польща пропонує більше 600 навчальних напрямків, які є невід’ємною частиною Європейського Простору Вищої Освіти. Більшість вишів пропонують можливість навчання на іноземних мовах.

* Болонський Процес

Польща бере активну участь у Болонському Процесі. Завдяки впровадженню триступеневої системи вищої освіти, сформованого на основі поділу на бакалаврат / магістратуру / аспірантуру, а також на основі Європейської Системи Перекладу та Накопичення кредитів (ECTS), польські студенти, а тако  іноземці, які навчаються в Польщі, зберігають повну мобільність і можуть без проблем продовжити навчання в іншій країні Європейського Союзу.В рамках програми Erasmus , яка має вже більш ніж 20-річну історію, на навчання до Польщі приїхали понад 43 тисяч іноземних студентів, в той час як близько 100 тисяч студентів з Польщі провели частину навчального процесу в інших країнах Європейського Союзу. Іноземні студенти, що приїхали до Польщі, у польських вузах отримують  різноманітні можливості для навчання, що відповідають високим європейським стандартам по будь-яких напрямках: вони можуть вивчати як медицину, біотехнології та інженерію, так і мистецтво чи економіку. Диплом, отриманий після закінчення польського вузу, визнається не тільки в Європі, але і в інших країнах світу.

* Високий рівень освіти

Польська система вищої освіти добре розвинена. Рівень освіти знаходиться під постійним контролем і регулярно критично оцінюється. Основними інститутами, відповідальними за забезпечення якості вищої освіти, є Польська Акредитаційна Комісія, Рада Науки і Вищої Освіти, а також Конференція Ректорів Польських Академічних Шкіл. У Польщі абітурієнтудоступно  понад 5 тисяч навчальних напрямків, кожен з яких схвалено Польської Акредитаційної Комісією, при цьому частина з них отримала оцінку “з відзнакою”.

* Привабливі ціни на проживання та навчання

На відміну від інших країн ЄС, оплата за навчання в Польщі дуже конкурентоспроможна, а витрати на проживання набагато нижчі, ніж в інших європейських державах.

Ціни залежать від міста, але в середньому студент витрачає на проживання в Польщі приблизно 300 євро на місяць. Тому немає нічого дивного в тому, що все більше студентів зі Східної Європи вирішуються приїхати на навчання саме сюди.

Якщо підсумувати, то традиції польської освіти в поєднанні з постійним розвитком і використанням сучасних підходів, помножені на переваги участі Польщі в Болонському процесі та високий рівень польської освіти, а також привабливі ціни на проживання та навчання в порівнянні з іншими країнами Євросоюзу, забезпечують величезну популярність польської освіти як серед польських абітурієнтів, так і серед молоді зі Східної Європи та інших країн.