12.2 млн тон щороку, саме стільки складає споживання сталі в Польщі. У попередньому році  воно збільшилося на 17 % в розрахунку на кожного жителя. Хороші перспективи розвитку на ринку притягують чергових «гравців». Власне торговельне бюро в Катовіцах відкриває український виробник – холдинг Метінвест.

“Ця інвестиція свідчить про те, що Метінвест, як потужна  фірма, що володіє чотирма металургійними виробничими заводами в Європі, цінує польський ринок і перспективи його розвитку”, – прокоментував выдкриття бюро Яцек Пєхота, голова Польсько-Української Господарської Палати.

Він підкреслює, що останні місяці для господарських відносин між Польщею та Україною були дуже важкі. З одного боку, у зв’язку з девальвацією гривні польські продукти стали менш популярними для українських споживачів. З іншого боку, експортний потенціал України послаблений конфліктом і господарською кризою.

“Присутність на польському ринку міжнародної фірми, яка здійснює діяльність в більш широкій сфері – це хороша візитна картка українського господарства. Такий факт красномовно свідчить про те, що у нас є не лише проблеми, не тільки драматична ситуація на сході України, але також динамічно розвиваються фірми,  що працюють на світовому ринку”,  – каже Пєхота.

Метінвест співпрацює з польськими виробниками в будівельній індустріями, виробниками машин та  труб.

“Наступного року ми хочемо утриматися на такому рівні, як цього року. На сьогоднішній день це 590 тис. тон продукції металургії, експортованої до Польщі. “, – підкреслює Володимир Задолінний, генеральний директор Метінвест Польща.

“Для нас всі клієнти важливі. Ми працюємо з фірмами, які є трейдерами на ринку, мають свої дистрибуційні мережі, такими як: “Thyssen Krupp”, “Salzgitter” або “ArcelorMittal”.

Це вже чергове наше торговівельне бюро в Європі. Група  має разом 20 торгових представництв і складів, вона продає 4,4 млн тонн  виробів металургійної промисловості

Ми  – глобальний виробник сталі. Наші металургійні заводи розташовані  на Україні, чотири виробничі одиниці розташовані на теренах Європейського Союзу”,  – каже Дмитро  Ніколаєнко, директор з продажів Metinvest Holding.


Зазначимо наприкінці, що виробничі потужності холдингу в країнах ЄС доволі потужні, завод в Болгарії щорічно може виробити 500 тис. тонн сталі. Італійські компанії мають виробничу можливість на рівні 1,2 млн тонн, а британська – 200 тис. тонн сталі.