Впродовж  1-3-го червня 2017 року на факультеті права і адміністрації Університету Лодзя відбувся Конгрес Європейської асоціації професорів податкового права (EATLP 2017 Congress: Corporate Tax Residence and Mobility), організованої Центром податкової документації та досліджень і Фонду Центру податкової документації та досліджень.

EATLP проводить щорічні конгреси, які є найавторитетнішими подіями в циклічному світі науки податкового законодавства. Такі заходи створюють можливість ознайомитися з останніми тенденціями і дослідження в основному в cфері європейського та міжнародного податкового права.  З’їзд в Лодзі був, без сумніву,  найважливішою науковою подією в Європі 2017 року  і найбільшим міжнародним заходом, організованим в сфері податкового права  в Польщі.

У з’їзді взяли участь понад  170 учасників, у тому числі 134 гостей із зарубіжних дослідницьких центрів. Гості представляли в основному європейські університети, а  з неєвропейських були делегати з Бразилії, Китаю, Ізраїлю, Японії, Канади, Сінгапуру і США. Серед спікерів представників польської податкового законодавства  була д-р Маргарет Сенк з Факультета права і адміністрації Університету в Лодзі.

Конгресу передувала Бібліотечна сесія, присвячена 20-річчю співпраці між бібліотеками Центру податкової документації та досліджень в Лодзі з Міжнародним бюро податкової документації (IBFD) в Амстердамі.

У четвер відбулась Генеральна Асамблея  EATLP і церемонія відкриття, яку відвідав проф. Антоній Ружальський, ректор університету в Лодзі та проф. Аґнешка Лішевська, декан факультету права та управління, представники органів влади Воєводства та міста: проф. Збіґнєв Рау, Воєвода та Президент  міста  Ганна Здановська. Всіх  гостей привітали проф. Влодзімеж Нікіел, керівник Центру документування та податкових досліджень та проф. Вольфганг Шон, Голова Правління EATLP. Частиною церемонії відкриття була також лекція д-ра габ. Яцека Пєтжака  (Університет, м.  Лодзь), присвячена місту Лодзь, яке має  багатонаціональну історію. Лекція викликала великий інтерес у іноземних гостей.

У п’ятницю відбулися основні сесії з питань важливості  податкової мобільності юридичних осіб. Засідання очолив проф. Петер Ессесер (University of Tilburg, Нідерланди), Голова Наукового комітету EATLP. Роль головного доповідача мав проф. Едоардо Траверса (Католицький університет в  Лувен, Бельгія). Було проведено 4 засідання, присвячені: концепції податкової  приналежності юридичних осіб, з доповідями виступили: проф. Роланд Ісмера (Friedrich-Alexander-Universität Ерланген-Нюрнберг, Німеччина) і д-р Малгожата Сек (Університет Лодзя);  перенесення  і зміна податкової приналежності  юридичних осіб, з доповідями виступили: доктор Борі Колош, д-р Карлі де П’єтро (Тілбургский університет, Нідерланди) і проф. Гульєльмо Маісто (Католицький університет в місті П’яченца, Італія); податок на перебування транснаціональних компаній, з особливим акцентом на проекті BEPS, виступили: проф. Ірене Бюргерс (Університет Гронінгена, Нідерланди), д-р. Маартена де Вільде (Університет Еразма в Роттердамі, Нідерланди) та проф. Вольфганг Схон (Інститут Макса Планка податкового права і суспільних фінансі, Німеччина) і майбутнє податкового резидентства, доповідали: проф. Циллі Даган (Університет ім. Бар Ілан, Ізраїль), проф. Ріта де ла Ферія (Університет Лідса, Великобританія) та проф. Даніела Шавіро (Нью-Йоркський університет, США). Велика група учасників Конгресу також взяла участь у відкритих дискусіях, задаючи питання до виступаючих та ділилась  дуже цікавими ідеями.

У суботу було представлення  переможців European Tax Awards в наукових досягненнях (European Award Academic Tax Теза – EATTA), організованого спільно Європейською комісією і EATLP. Далі були засідання з питань, що є важливими в науковій роботі: процедура рецензування та відкритий доступ до наукових публікацій. Вступ до теми було зроблено проф. Паскуале Пістоне (Університет економіки у Відні, Австрія та IBFD в Амстердамі, Нідерланди) та проф. Анною Паула Дорадо (Університет Лісабона, Португалія).

Спонсором Конгресу була компанія PWC. Фінансова підтримка була також надана ректором Лодзького університету та деканом факультету права та управління.