Польща займає вигідну територіальну позицію – сухопутні кордони з Росією, Німеччиною, Білорусією, Україною, Словаччиною, Чехією і вихід в скандинавські країни через Балтійське море. Жити і вести бізнес в Польщі досить комфортно. Економіка держави зростає і розвивається, ринок ще не перенасичений, а національний менталітет  зрозумілий будь-якому вихідцюі з колишнього СРСР.

Структура польської економіки близька до українською, при цьому для іноземних громадян не існує ніяких особливих умов. Це означає, що відкрити малий бізнес в Польщі дуже просто, вам не чинитимуть ніяких перешкод, а бюрократичні процедури зведені до мінімуму. Бізнес в Польщі для українців  привабливий саме з цієї причини.

Фахівці рекомендують два варіанти:

Відкрити представництво вже існуючої компанії. В цьому випадку можна розраховувати на допомогу зарубіжних партнерів та й витрати на організацію будуть мінімальними.

Організувати власне мале підприємство. Рекомендується розпочинати саме з малого, щоб влитися в систему, зрозуміти основні закони функціонування ринку і його особливості. Така тактика дозволить уникнути помилок і зайвих витрат на перших порах.

Якщо ж ви хочете купити готовий бізнес в Польщі, то доведеться його гарненько перевірити, переконатися, що підприємство продається не внаслідок збитковості.

Що стосується затребуваних ніш, то тут складно виділити щось одне. Уряд надає всіляку підтримку сільському господарству, але оскільки країна не має особливих кліматичних умов, вирощувати тут щось, окрім традиційних овочів, навряд чи вийде.

Інша справа – транспортна галузь. Зв’язки з Євросоюзом і можливість вільного пересування по Шенгенській зоні роблять нішу вантажних перевезень дуже перспективною. Але такий варіант підійде для вже існуючої транспортної компанії і відкриття філії. Починати бізнес по вантажоперевезеннях в Польщі з нуля не варто.

 

 

Для стартапа підійдуть такі варіанти, як салон краси, квітковий магазин, фірма по наданню різних послуг. Галузь інтернет-торгівлі також продовжує активно розвиватися і не вимагає великих вкладень.