Канікули – це час відпочинку та подорожей по світу. Польщу часто відвідують іноземні гості. Щоб якомога краще пізнати Польщу та ознайомитися з польськими стравами, варто спробувати традиційну польську кухню.

-Існує таке переконання, що польська кухня є важкою і нездоровою. Однак, це неправда. – Каже Пшемислав Ягелло з ресторану “Смачна Хата”. – Влітку в нашому меню домінують сезонні фрукти та овочі, а аромат стравам додають свіжі приправи – майоран, любисток і розмарин.

Іноземці охоче пробують польські страви. Найбільш популярними є варенки з м’ясною, грибною або фруктовою начинкою. Іноземні гості цінують також смак свинячої відбивної поданої з картоплею і смаженою капустою. На обід вибирають гусятину, качку в яблуках і традиційний польський суп – журек або квасницю.

Інтерес викликають страви нові для іноземців, які не подаються в ресторанах поза польським кордоном. Це, наприклад: квашені продукти – огірки, капуста (бігос), а також деякі сири, такі як: осціпек, бунц і коритинскій. “Коли ми хочемо познайомити іноземних гостей з традиційною польською кухнею, нам треба їм запропонувати спробувати саме такі страви”, – підкреслює Пан Пшемислав.

На десерт варто спробувати регіональну випічку – рогалики Святого Мартіна, мазурки, сенкач або старопольське подхорецке печиво.