У польській кухні є страви, які викликає щире гастрономічне здивування у туристів. Пальму першості в цій категорії тримає густий  суп флячки. Таку непривабливу назву ця смачна страва отримала  завдяки основному інгредієнту – частини яловичого шлунку, яка в Польщі відома під назвою флячки (російський варіант – рубці, український – тріпа (флячки), болгарський – шкембе чорба).
На польських землях цей суп був відомий ще з XIV столітті, він згадується в переліку улюблених страв короля Владислава Ягайли. Флячки і сьогодні не втрачають популярність, не лише завдяки поживності і неповторному смаку. Основний інгредієнт супу містить велику кількість кальцію, тому його включають в спеціальне дієтичне меню, рекомендоване  пацієнтам в період відновлення після серйозних травм, зокрема переломів, вивихів і розтягнень. Колаген у складі флячок сприяє збереженню краси і молодості, тому його часто вибирають в ресторанному меню польські пані. А от чоловіки не відмовляться від улюбленого супу на наступний ранок після застілля: страву в цьому випадку роблять гострою, оскільки такий бульйон полегшує похмілля і відновлює життєву енергію.

Незважаючи на доступність і низьку вартість компонентів (ці субпродукти можна купити буквально за копійки), за приготування цієї страви візьметься не кожна ґаздиня, адже на кухні доведеться провести не менше 5 годин.

Рецепт флячок включає не так багато інгредієнтів:

• флячки;
• яловичі кістки з м’ясом;
• морква;
• корінь петрушки;
• селера;
• цибуля;
• борошно;
• спеції (лавровий лист, сіль, чорний перець, мускатний горіх, майоран).

Спосіб приготування:

Зварити  яловичий бульйон з кісток.
Очистити і приготувати флячки – цей процес найдовший і трудомісткий. Флячки ретельно очистити сіллю і  повідшкрябувати ножем. Промити спочатку в холодній, потім в теплій воді. Залити холодною водою і дати закипіти. Злити воду і повторити процес 3 рази. Потім знову ретельно почистити.
Залити рубці половиною приготованого яловичого бульйону і варити не менше 4 годин.
Додати половину овочів (моркву, корінь петрушки і селеру) і варити ще 30 хвилин.
Овочі, що залишилися нарізати соломкою і спасерувати в пательні до готовності. Додати попередньо обсмажену муку і розбавити готові овочі  бульйоном.
Готові флячки охолодити (не виймаючи з бульйону), нарізати смужками.
Приготовлені  овочі змішати з флячками і варити ще 20 хвилин.
Додати спеції.

Готовий густий суп подають гарячим. Польські ґаздині подають  до страви тертий гострий сир.