Якщо ви маєте польську робочу візу, або навіть посвідку на проживання, і компанія-наймач знаходиться в Польщі, Ви можете бути відправлені у відрядження до Німеччини, або іншу країну ЄС, але, УВАГА, Вам потрібно попередньо отримати спеціальну візу, візу ван дер Ельста (van der Elst visa) в консульстві країни, в яку Ви прямуєте працювати. Ця вимога стосується ВСІХ іноземців в ЄС!

ОТРИМАННЯ ВІЗИ ван дер Ельст займає два-три тижні, процедура проходить зазвичай зазвичай без особливих проблем. До відома, не всі країни ЄС погодилися з рішенням Європейського суду у справі ван дер Ельст (sprawa C-43/93, Raymond Vander Elst przeciwko Office des migrations internationales, wyrok z dnia 9 sierpnia 1994 r.), відповідно, не всі країни видають такі візи. Наприклад, Німеччина, Австрія, Франція, Бельгія і Нідерланди з рішенням погодилися і візи видають, Італія-ні.

Крім того, Ви повинні знати (! Вас ЗОБОВ’ЯЗАНІ попередити), що за німецькими законами Вас можуть відправити у відрядження по візі ван дер Ельст максимум на 3 місяці протягом півроку, а що б працювати більше, Ви повинні будете продовжити візу ван дер Ельст, що мають можливість дуже мало підприємств.

Таким чином, працювати в Німеччині ЛЕГАЛЬНО, маючи піврічну польську робочу візу Ви можете не більше 3-х місяців в рік, ВИКЛЮЧНО при наявності вандер Ельст візи (нагадаю, що 6-ти місячна польська робоча віза видається тільки раз на рік, таким чином на роботу до Німеччини Ви по ній потрапите лише раз на рік на три місяці!). І то за умови дотримання багатьох формальностей.

Виїжджаючи на роботу до Німеччини по польській візі, з польським трудовим контрактом без візи ван дер Ельст (ван дер Ельст віза), Ви порушуєте законодавство Німеччини з усіма витікаючими наслідками, зокрема: значний штраф і ДЕПОРТАЦІЯ (пляма на довгі роки, що закриває Вам двері у всю Європу!).

Чи варто на довгі роки позбавляти себе перспектив роботи в Європі, скориставшись послугами малообізнаних посередників з працевлаштування, які відправлять Вас на роботу до Німеччини по польській візі, для яких важливий швидкий прибуток, а не ВАША ДОЛЯ і доля Вашої сім’ї?

Якби все було так ПРОСТО, жоден працівник з України не працював би в Польщі за 2,5 € на годину! Маючи польську візу, Всі  б дружньо кинулися до Німеччини на роботу за 8,5 € на годину (згідно з новим німецьким законом про MiLoG мінімальна зарплата на території Німеччини не може бути нижче близько 8,5 € за годину; залежно від регіонів, ця цифра трохи відрізняється).

Бажаю здорового глузду при виборі роботи в Європі!