Польща в період з січня по квітень вперше більш,  ніж за десять років продала більше товарів за кордоном, ніж імпортувала. Давайте, розберемося, як для цього були чинники.
Перш за все, якщо ми подивимося на сальдо зовнішньої торгівлі (сума всіх товарів і послуг, що Польща продала за кордоном мінус сууа всіх товарів і послуг, які Польща імпортувала), ми бачимо, що з 2004 року баланс був незмінно негативним. Ви також можете прослідкувати певне зменшення балансу під час кризи в 2008 року. Тим не менш, з тих пір неухильно знижується негативне сальдо , щоб протягом перших чотирьох місяців 2015 року перетнути нульову лінію і перейти в плюс.
Чому так? Ми більш уважно придивилися до окремих складових польського експорту та імпорту. Зрозуміло, що зовнішня торгівля компонент, який провів мере, в порівнянні з попередніми роками, є паливо і хімічні речовини. Основна причина – падіння цін на нафту, незважаючи на значне зростання курсу долара. Нафта в даний час коштує близько $ 44 за  барель, а рік тому слід  було заплатити $ 105. Нафта не лише паливо, а й компонент багатьох хімічних продуктів, що використовуються для виробництва, зокрема пластику, деяких кремів і, навіть, мобільних телефонів. Якщо низькі ціни на нафту збережуться до кінця року, Польща має шанс вперше мати позитивне сальдо зовнішньої торгівлі в історії ІІІ Речі Посполитої.