Якщо у Вас є знайомі в Польщі або Ви збираєтеся в гості до поляків, то слід пам’ятати про деякі хороші традиції, що існують у цій країні. Інакше Ви ризикуєте випадково образити господарів.

1. Якщо Ви запрошені в будинок, то господар обов’язково приготує Вам капці. Відмовитися від них, означає образити господаря.

2. На обід до поляків краще вирушати сильно зголоднілим: привітна господиня наготує стільки смакоти, що Ви самі пошкодуєте, прийшовши в гості вже наївшись.

3. Природно, що в гостях Вам наллють келих вина, а то й чарку горілки. І якщо жінки ще можуть легко  відмовитися, то чоловікам доведеться відмовлятися від наполегливих пропозицій випити протягом усього вечора.

Що стосується перебування у громадських місцях, то майте на увазі наступні моменти. У транспорті прийнято поступатися місцем жінкам і тим, хто старшого віку Пообідавши або повечерявши в ресторані, не скупіться на чайові, як правило їх розмір відповідає 10% від суми рахунку.

Всі інші традиції (наприклад, при зустрічі чоловіки цілують “панянці» ручку, а не щічку; ащирі обійми для них такі ж природні, як для нас рукостискання) можна «підглянути» на вулиці. Зрозуміло, обіймати малознайомого товариського поляка Вас ніхто не змушує, але, як мінімум, посміхнутися від усієї душі йому варто.

Особливе ставлення у поляків до релігійних свят і дат. Їх прийнято відзначати у вузькому сімейному колі. Не треба ображатися, якщо Ваші польські друзі не можуть провести з Вами Різдво – цей день для нихвелике свято і проводять вони його з рідними та близькими. Якщо ж Вас запросили в сім’ю на таке святкування, знайте, Ви стали близькою людиною і поляки Вас щиро полюбили всією душею.

Незважаючи на доброзичливий і м’який характер, в політиці всі поляки  опозиціонери, при чому незалежно від того, яка партія в даний момент перебуває при владі. Поляк завжди знайде привід для невдоволення діями влади: то вони занадто революційно прийшли, то, навпаки, затягують з рішеннями; то старий лад поганий, то і новий не набагато краще. Надовго такі бесіди зазвичай не затягуються, веселий польський характер не дозволяє жителям Польщі довго нудитися і висловлювати своє невдоволення.

Всі поляки – індивідуалісти та оригінали. Прагнення бути не таким як усі, здається, закладено у них в крові. З іншого боку, індивідуалізм витісняє польську привітність, створюючи подвійність в характері кожного жителя Польщі. В поляках уживаються з одного боку почуття власної гідності і відваги. З іншого – безтурботність і бажання подобається, часом переходить межі. Але що можна сказати зі стовідсотковою впевненістю, так це те, що з поляком ніколи не доведеться нудьгувати!  Тонке почуття гумору, розвинений інтелект, великі знання і бажання ділитися ними з усіма навколо, готовність вирушити куди очі дивляться, певна легковажність і оптимізм перетворюють поляків у найкращих приятелів, завжди готових розсмішити, підтримати і переконати, що все найкраще ще попереду! А як поляки доглядають за своїми (і не тільки!) жінками. Вершина дотепності, романтики і краси проявляються в цьому процесі.

Отже, якщо Ви опинилися в Польщі, постарайтеся знайти собі там друзів. Це буде зовсім нескладно, а скільки нових вражень принесе – не передати словами!