Сучасна польська освіта – це високі стандарти якості та світове визнання. Раніше ми писали про  Нещодавно ми подавали рейтинг польських ВНЗ за індексом Гірша та за версією сайта Perspektywy . Cьогодні ми поговоримо про польські ВНЗ в міжнародних рейтингах. Різноманітних рейтингів існує чимало, зупинимося на одному з них – QS University Rankings Emerging Europe and Central Asia 2014/15 (Рейтинг кращих університетів країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії).

QS University Rankings EECA  – спеціальний рейтинг найкращих університетів європейських країн з ринковою економікою та країн Центральної Азії. Даний рейтинг в 2014 році публікується вперше, це пілотна версія, що використовує методологію, розроблену таким чином, щоб відобразити основні пріоритети та завдання університетів у регіонах.

Автор опублікованого рейтингового аналізу Quacquarelli Symonds (QS) – британська консалтингова компанія, що займається глобальними дослідженнями, в тому числі і QS World University Rankings – одним з чотирьох найважливіших освітніх рейтингів світу (поряд зі світовим рейтингом університетів Times Higher Education, Шанхайським рейтингом і U Multirank).

Серед 100 вузів, включених до QS University Rankings з країн  Європи та Центральної Азії на  2014/15, знаходимо  9 вищих навчальних закладів Польщі.

За підсумками ранжирування, Варшавський університет посів четверте місце, Ягеллонський університет – восьме, увійшовши таким чином до ТОП-10 кращих університетів Європи та Азії за версією даного рейтингу.

28 позицію зайняла Варшавська Політехніка, а 44 – Гірничо-металургійна академія ім. Станіслава Сташица в Кракові, 46 місце в рейтингу належить Вроцлавському університеті. У шостому десятку бачимо  Вроцлавський політехнічний університет, в сьомому – Ґданський університет, а в дев’ятому – Університет Міколая Коперника в Торуні, а також Лодзинский університет.