Навчатися в університетах за кордоном у наш час стало не тільки модно і престижно, але й доступно. При цьому дуже часто вибір падає на вищі навчальні заклади Польщі,  котрі мають ряд суттєвих переваг.

Отже, які ж переваги вищої освіти в Польщі?

По-перше. Вартість навчання у ВНЗ Польщі цілком співвимірна з аналогічною оплатою за навчання у більшості українських університетів, а часом і нижча. Так, середня ціна навчання за рік становитиме від 1000 до 2000 євро для польськомовних і до 3000 євро для англомовних студентів. Вартість також залежить від престижності вищої школи та обраної спеціальності.

По-друге. Дуже важливим і мотивуючим моментом є те, що дипломи польських вищих навчальних закладів, без будь-яких спеціальних підтверджень, визнаються у всьому Європейському Союзі і відповідають прийнятим міжнародним класифікаційним нормам освіти.

По-третє. Залежно від обраного університету чи інституту (часто можна зустріти поняття – «вища школа») існують різноманітні варіанти вступу  для іноземців, аж до відсутності вступних іспитів. Також, дуже часто є можливість вибирати мову навчання – польську або англійську.

По-четверте. Існують різні гнучкі системи відвідування занять при заочній (іноді й стаціонарній) формі навчання, залежно від спеціальності і ступеня одержуваного диплома (бакалавра або магістра).

По-п’яте. При вступі  в польські ВНЗ студенти поселяються на території Польщі більше ніж на три місяці, на підставі чого отримують тимчасову посвідку на проживання  на весь термін навчання, який необхідно щорічно оновлювати. Крім того, даний період зараховується з коефіцієнтом 0,5 при подальшому отриманні права на постійне місце проживання в Польщі.

У зв’язку з новими змінами в законодавстві Польщі, термін проживання в країні для отримання  права на постійне проживання зменшився до трьох років.

Крім того, тимчасовий вид на проживання дає можливість безперешкодного безвізового пересування по країнах Європейського Союзу, а також право на стажування або, навіть, тимчасову роботу в інших європейських країнах.