Для того щоб вступити в польський ВНЗ потрібно мати атестат зрілості (на бакалаврат) або диплом бакалавра (на магістратуру). Атестат або диплом бакалавра потрібно перекласти на польську мову, якщо переклад був зроблений не в Польщі, тоді його потрібно нотаріально завірити або підтвердити відповідність цього перекладу в Консульстві Республіки Польща.

На основі Закону “Про вищу освіту” Польщі, іноземці мають право навчається в Польщі (отримати ступінь бакалавра, магістра, доктора), пройти наукове стажування або брати участь у наукових дослідженнях.

Іноземці, у яких є карта постійного перебування на 10 років, дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС, громадяни Європейського Союзу, іноземці, яким було присвоєно статус біженця можуть навчається в польських вузах на тих же правах, що і польські громадяни (тобто не платять за навчання і можуть отримувати соціальну стипендію або стипендію за досягнення в науці).

Іноземні громадяни які не мають перерахованих вище документів,  приймаються до вузу на навчання на таких умовах:

– Як стипендіати польської сторони (інформацію про стипендіальні програми можна знайти на сайтах Консульства Республіки Польщі або на сайті Бюро визнання освіти та міжнародного обміну www.buwiwm.edu.pl);
– Іноземець платить за навчання і не отримує стипендії;
– Іноземець не платить за навчання, але не отримує стипендії;
– Як стипендіати своєї країни, без оплати за навчання;

Іноземці, у яких є Карта Поляка можуть претендувати на безкоштовне навчання і стипендію або іншу допомогу, призначену для іноземців. Особи польського походження, незалежно від того, чи є у них Карта Поляка чи ні, мають шанс стати студентом на основі окремого конкурсу на стипендію Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща (інформацію про правила і терміни можна знайти на сайті Консульства РП).

Також потрібно надати до обраного  ВНЗ медичну довідку, що підтверджує хороший стан здоров’я і відсутність протипоказань щодо обраної спеціальності та форми навчання (довідка також повинна бути переведена на польську мову).

Деякі ВНЗ вимагають “Апостиль” на атестаті або дипломі бакалавра. Штамп “Апостиль” застосовується для відправки документа в країни, що приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року, що скасовує вимогу консульської легалізації. Більш детальну інформацію про необхідні документи та строки їх подачі можна отримати на сайтах окремих ВНЗ.

Багато польських ВНЗ пропонують програми навчання англійською мовою (тільки на платних засадах), але іноземець може вчиться польською мовою, якщо:

– Закінчить річні підготовчі курси до навчання польською мовою в підрозділах визначених Міністром вищої освіти;
– Має сертифікат про знання польської мови, який видала Державна комісія підтвердження знання польської мови як іноземної (детальну інформацію про іспити та сертифікатах можна знайти на сайті Комісії http://certyfikatpolski.pl/)
– Отримає підтвердження з обраного ВНЗ, що йогопідготовка та рівень знання польської мови достатні для успішного освоєння обраної програми навчання.

В середньому навчання у польському ВНЗ на рік коштує  2000-4000 євро (залежно від ВНЗ і програми). У державних і приватних ВНЗ є можливість написати заяву Ректору, в якому можна попросити знижку або про можливість не платити за навчання.
Деякі польські ВНЗ мають безкоштовні місця для громадян з країн, які не є членами Європейського Союзу.