Якщо вам пощастить приїхати до Вроцлава, то на міських вулицях ви побачите чималу кількість бронзових статуеток – “краснолюдків”, як тут називають гномів. Вважається, що ці невтомні підземні трудівники сприяють зростанню і процвітанню міста. У кожного з гномів є своє ім’я: двоє Сізіфів котять важку гранітну кулю на Ринковій площі, біля грат на Тюремній вулиці сидить В’язень, на березі Одра завжди готовий допомогти з пранням ввічливий гном Прачка.

“У Вроцлаві «краснолюдки» жили завжди, невідомо звідки вони прибули, куди йшли, але в Нижній Сілезії  їм сподобалося найбільше у світі, тут вони і оселилися. З кожним роком фіксується все більше зустрічей з цими створіннями, а вони самі стають не такими полохливими. Зайняті власними справами, вони, здається, не особливо звертають увагу на великих людей. А ті перестають озиратися на них з подивом і сприймають гномів як щось очевидне, як елемент вуличного колориту, як те, що помічаєш лише тоді, коли зупинишся. Враховуючи це, міська влада офіційно просить жителів міста і туристів уважно дивитися під ноги!”

Якщо серйозно, то казкові істоти, відлиті з бронзи, «оселилися» на вроцлавських вулицях в 2004 році.


Для туристів знайти гномика – завдання непросте, адже зріст кожного бронзового “малюка” не перевищує 30 сантиметрів. Щоб полегшити бажаючим пошуки, в сувенірних кіосках Вроцлава продаються набори, необхідні для ефективного пошуку гномів. А у відвідуючих Вроцлав туристів з’явилася нова розвага – фотополювання на представників маленького народу.

Всіх краснолюдків Вроцлава можна знайти на карті