Нещодавно на сайті чесних новин «Все» з’явилася публікація про водопостачання та лазні. Попри свою інформатився стаття не позбавлена численних хиб. Авторка змальовує проблему з водою зводячи все мало не до того, що містяни ходили мало не весь час брудними. Направду ситуація не була така критична. По-перше, попри відсутність попервах централізованого водопостачання були численні студні (криниці) як громадські, так і приватні. По-друге, всі нові будинки переважно будувалися вже з водопостачанням, тому це не було екзотикою. По-третє, миття в тих таки лазнях не було дорогим задоволенням і доступним лише на свята. При ціні до 1-го злотого це не було аж так дорого. Кілограмовий буханець вартував біля 45 грошей. Тобто, помитися можна було в середньому за цю ціну.
Звертаючись до ілюстративного матеріалу стикаємося з неточностями. Багато джерел вказують, що лазня містилася в будинку по теперішній вулиці Гоголя, 10. Лазня справді мала таку адресу, однак теперішній житловий будинок був лише конторою спочатку електростанції, а потім лазні. Позаду нього містилося масивне приміщення машинного відділення електростанці. Його в 30-х рр. перебудували під лазню. Ця будівля в 1945 році вже була дуже поруйнована і її розібрали.
Є неточності і щодо лазні на вулиці Шкільній. Не зрозуміло, чому авторка стверджуж, що вона містилася у вцілілому будинку під № 27. Лазня містилася неподалік від початку вулиці і мала номер 13. Цей будинок не зберігся, але досі існує сусідній № 11. Його бачимо на нижче долученому фото. Справа від нього маємо споруду з контрофорсома. Це і є колишня лазня.
Пишучи на такому солідному ресурсі, котрий читають тисячі рівнян, авторка мала б подбати про правдиве висвітлення історії Рівного. І для цього потрібно не багато – або самій вивчити необхідні джерела або звернутися за консультаціями до фахівців.